Milan Cais

výtvarná tvorba

Ocením téma, myšlenku, ideu, směr, nápad nebo aspoň náznak cesty, kterou byste se chtěli ubírat a o které spolu můžeme diskutovat. Jestli vaše práce nakonec skončí na plátně, papíře, jako reliéf, asambláž, video či volně v prostoru jako socha, instalace nebo menší plastika, se teprve uvidí. Důležitější než „co“ je vědět „proč“. Téma, které vás zajímá, má pro vás v danou chvíli smysl a chcete ho prozkoumávat, nám může dobře posloužit jako odrazový můstek našeho seznámení. Pokusíme se mu pak společně najít nejlepší možnou formu k jeho existenci.

Vizuální umělec, performer, hudebník, zakladatel a klíčový člen skupiny Tata Bojs je multimediální umělec mnoha talentů. Vizuálnímu umění se věnuje od počátku souběžně s hudbou a obojí dělá stejně usilovně. Vedle scénických řešení koncertů a veškerých vizuálních výstupů kapely samostatně rozvíjí i svou vlastní svébytnou výtvarnou tvorbu, jež vedle multimediálních formátů zahrnuje též sochu, akvarel, kresbu, manipulovanou fotografii a instalaci ve veřejném prostoru. Milan Cais se účastnil řady společných výstav u nás i ve světě (jeho instalace byly například vystaveny v českém pavilonu na světové výstavě EXPO 2005 v japonském Aichi) a jeho práce jsou zastoupeny v několika soukromých i státních sbírkách.

Absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze – studoval v sochařském ateliéru u profesora Huga Demartiniho a Jindřicha Zeithammela a v ateliéru vizuální komunikace pod vedením Jiřího Davida.

Se skupinou Tata Bojs od jejího vzniku v roce 1988 (kde působí jako skladatel, zpěvák, bubeník, textař, výtvarník a producent) natočil zatím deset řadových alb, za které postupně obdrželi desetkrát výroční cenu APH Anděl a řadu dalších ocenění. Nárazově tvoří hudbu i pro divadlo a film. Žije a pracuje v Praze.

 

Informace k přihláškám do skupiny Milana Caise

Do této skupiny se mohou hlásit dvojice pedagog – žák/student ve věkovém rozmezí 10 let – konec studia na SŠ.

Skupina je obzvlášť vhodná pro děti a studenty, kteří jsou ukotvení ještě v dalším oboru a hledají cesty pro jeho výtvarné uchopení: výtvarníky-matematiky, šachisty, spisovatele, biology..., ale samozřejmě i pro kohokoliv dalšího, kdo má chuť se hlouběji zabývat tématem, které ho zajímá.

K přihlášce přiložte cca 5 fotografií výtvarných prací.

Přihlášky přijímáme do 30. 3. 2022.

Archiv událostí 2022/2023
22/8/2022 - 24/8/2022 Bechyně

I. setkání Akademie MenART

5/11/2022 Praha

II. setkání Akademie MenART

20/11/2022 Praha - Dům U Kamenného zvonu

Setkání MenART+

19/2/2023 Praha UMPRUM

III. setkání Akademie MenART

16/4/2023 Praha UMPRUM

IV. setkání Akademie MenART

17/6/2023 Litomyšl - Vila Klára

Smetanova výtvarná Litomyšl