Michaela Homolová je režisérka, herečka, pedagožka. S divadlem začínala před mnoha lety v dětském loutkářském souboru a v dramaťáku. Následovalo studium na DAMU, na katedře alternativního a loutkového divadla obor režie-dramaturgie. Od roku 1999 je členkou souboru Naivního divadla Liberec jako režisérka a herečka a poslední tři roky i jako umělecká šéfka. Zde účinkovala ve více jak 20 inscenacích a přibližně tolik jich i režírovala. Za svou tvorbu získala i mnoho ocenění, například Cenu Divadelních novin 2016 za autorství inscenace Čechy leží u moře (spolu s R. Malým a V. Peřinou), Cenu festivalu Mateřinka 2019 za autorský vklad a režii inscenace Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!, za stejné představení i Cenu Divadelních novin za tvůrčí počin sezóny 2018/2019 v kategorii Loutkové a výtvarné divadlo. Inscenace Červený balónek získala Cenu Divadelních novin 2024 v kategorii Loutkové a výtvarné divadlo a Cenu UNIMA Erik za nejlepší loutkářskou inscenaci sezóny 2023/24 a další.
Zároveň působí jako hostující režisérka v divadlech v ČR i v zahraničí. Souběžně s uměleckou činností se věnuje i pedagogické praxi. V letech 2009-2018 působila jako pedagog literárně-dramatického oboru ZUŠ Liberec. Její žáci se pravidelně zúčastňovali přehlídek Dětská scéna, Mladá scéna, Wolkrův Prostějov a dalších a mají za sebou mnoho úspěchů na celostátní úrovni.
Od roku 2018 vyučuje na katedře alternativního a loutkového divadla DAMU režijní a dramaturgickou a inscenační tvorbu.
https://www.naivnidivadlo.cz/cs/lide/michaela-homolova
Informace k přihláškám do skupiny Michaely Homolové:
- Doporučený věk: 10+
- Seminář je určen pro sehranou skupinu žáků/studentů a jejich divadelního pedagoga případně v tandemu s výtvarným pedagogem, kteří si chtějí vyzkoušet zrealizovat výtvarně pojaté divadelní představení.
- K přihlášce, prosíme, přiložte:
- Dopis od studentů – proč by rádi vstoupili do programu MenART a co od toho očekávají.
- Dopis od pedagoga – informace o skupině (jek je vidí, jaké mají zkušenosti) a o pedagogickém vedení či směřování, informace o uskutečněném projektu /projektech (volnou formou) – popis příp. s odkazy na ukázky na YouTube (pokud máte).
- Přihlášky přijímáme do 31. 3. 2025.
Termíny setkání:
- 24. 8. Olomouc
- 8. 11. Praha – DAMU
- 24. 1. Liberec – Naivní divadlo
- 11. 4. v místě skupiny
Termíny i místa setkání vycházejí z časových možností mentorů a mohou se v průběhu roku změnit!