Anna Klimešová

divadlo

Ať máte zkušenosti nebo se ostýcháte, ale láká vás to, pojďme se společně pustit do procesu autorského divadla. Zajímá mě hledat témata a výchozí inspirační materiály, které se tvůrců dotýkají, a hledat pro ně divadelní vyjádření a prostředky. Proč máme potřebu vytvářet a hrát divadlo? Co jím chceme vyjádřit?

Můžeme pracovat s vlastními příběhy a zkušenostmi, předlohou či například určitou konkrétní kauzou či příběhem, který se pojí přímo s vaším městem. 

Režisérka Anna Klimešová původně studovala na JAMU obor Divadlo a výchova, který se zabývá prací s neprofesionály. Po ročním stipendijním pobytu v Berlíně na Universität der Künste pokračovala ve studiu na Katedře loutkového a alternativního divadla pod vedením Jiřího Havelky. Absolvovala autorskými inscenacemi Barunka is leaving (DISK 2017) a Zápisky z volných chvil (DISK 2018).  Mezi její poslední práce patří například Vladař (Divadlo Komedie, 2019), Should I stay, or should I go (11:55, Nod, 2021), Mia a Velryba (Divadlo Minor 2022), Die Reise (Terén a Landestheater Niederösterreich 2022), Pozdravuju a líbám vás všechny (Husa na provázku, 2023), O Pavlovi (Divadlo na Zábradlí, 2023), Deklarace Závislostí (Eliadova knihovna, 2023) První rána kapitána (11:55, Vzlet, 2023). V současné době připravuje světovou premiéru pro Stavovské divadlo Ještě chvilku polské autorky Marii Wojtyszko. Je jednou ze zakládajících členů skupiny 8 lidí, společně s Petrem Erbesem jsou uměleckým tandemem nové podoby skupiny Zapětdvanáct.  Pochází z Krkonoš, kde iniciovala kulturní komunitní platformu Horní Maršov – Otevřené muzeum, v jehož rámci zve do Krkonoš landartisty, ilustrátory a společně s místními vytváří komunitní divadlo. Pro její rukopis je typická vysoká míra imaginace, asociativní proud i osobní vklad v podobě témat.

 

Informace k přihláškám do skupiny Anny Klimešové: 

Doporučený věk: 10+   

Seminář je určen pro sehranou skupinu žáků/studentů a jejich pedagoga, kteří si chtějí vyzkoušet autorský přístup k divadelnímu představení. 

K přihlášce, prosíme, přiložte:  

Dopis od studentů – proč by rádi vstoupili do programu MenART a co od toho očekávají. 

Dopis od pedagoga – informace o skupině (jek je vidí, jaké mají zkušenosti) a o pedagogickém vedení či směřování, informace o uskutečněném projektu /projektech (volnou formou) – popis příp. s odkazy na ukázky na YouTube (pokud máte).  

Přihlášky přijímáme do 31. 3. 2024. 

Termíny setkání:

23. – 25. 8. 2024 – Olomouc

30. 11. 2024

16. 2. 2025

5. 4. 2025 

Místa jednodenních setkání budou specifikována po domluvě s přijatou skupinou. Termíny jednodenních setkání vycházejí z časových možností mentorů a mohou se v průběhu roku změnit.