10/11/2023

Hudební Odyssea: Beata Hlavenková a její žáci

Koncertní cyklus Atria Žižkov & Akademie MenArt představuje spolupráci mladých hudebníků a jejich mentorů.

 

Pátek, 10. listopadu 2023, 18:00

Beata Hlavenková a stipendisté Akademie MenART

  

Partnerem večera je Concertino Praga a Český rozhlas Vltava. Večerem provází redaktor Mozaiky ČRo Vltava Daniel Jägr.

Okouzlující Beata Hlavenková, skladatelka, klavíristka, vokalistka i producentka patří mezi nejvýraznější současné autory. Její tvorba je křehká i odzbrojující. Ať již vyjmenujeme album Sně či Žiju tě nebo soundtrack k Zátopkovi a její sbírka andělů se každým rokem rozrůstá.

Svým žákům vštěpuje: „nezáleží na tom, odkud jste, možná ani na podpoře okolí. Jde o to, ať děláte, co vás baví, a to ať rozvíjíte. Ať se nebojíte využít příležitost k setkání s lidmi, s hudbou, nikdy nevíte, kam vás to může posunout. Já jsem za všechna tato setkání vděčná.“  Na podiu si přizve své hudební přátele a též své stipendisty z MenARTu.

 

Beata Hlavenková

Pianistka, skladatelka, zpěvačka, aranžérka a producentka, je jednou z nejvýraznějších muzikantek s nezaměnitelným nadžánrovým autorským rukopisem. Její hlavní devízou je odvaha – odvaha experimentovat, hledat nekonvenční harmonie i aranžmá. Žánrová svoboda, opírající se o hluboké povědomí o jazzu, moderní klasické hudbě, popu i písničkářství, se ve všech jejích projektech navíc prolíná s jasně rozpoznatelnou soustředěnou a citlivou interpretací. Na svém kontě má vlastní alba i prestižní hudební ceny, spolupracuje jak s českými, tak světovými muzikanty, skládá hudbu pro film a divadlo, aranžuje písně pro velký symfonický orchestr...

 

Hudební odyssea 

Tato koncertní řada vypráví o setkávání mistrovství současné umělecké špičky, společné vášně a jiskřivé energii nejmladší generace. Ti, kteří došli na pomyslný vrchol, který cesta umělce nabízí, jsou připraveni předávat, sdílet a inspirovat nastupující generaci. Společně se zanoří do fascinujících témat, které studium umění nabízí a které otevírá otázky samé podstaty našeho lidství a snažení. Na pódiu se během večera vystřídají jak mentoři, tak jejich žáci ve společně sestaveném programu.