Stipendijní akademie mentoringu uměleckého vzdělávání

Petr Váša

Ochutnejte fyzický poetismus. Roste na křižovatce mezi mluvou a zpěvem, tancem a pantomimou. A ve výtvarné podobě mezi kaligrafií a figurací. Jsem otevřený otevřeným lidem. Přineste si chuť do společné práce. Okořeníme to vaším nadáním, ať už je divadelní, pohybové, hudební či výtvarné. A uvidíme, co nám vyroste.

Petr Váša (1965) se narodil vBrně, vystudoval dějiny umění. Založil hudební skupiny Z kopce (1985), Ošklid (1987) a A-Beat (1990). Po skončení jejich činnosti se věnoval především projektu fyzického básnictví (od 1991 představení a nahrávky, od 1992 kresby-vizuální básně, semináře a dílny na různých uměleckých školách a při zvláštních příležitostech). Po letech sólového vystupování založil hudební skupinu Ty Syčáci (l999), se kterou vydal řadu různorodých alb.

Svoji tvorbu prezentoval na mnoha pódiích u nás i v zahraničí, publikoval ji v různých médiích (ilustrované knížky básní Texty, básně, poémes physiques a Návrat Plavce Jindřicha, CD Cirkus-Chaos-Minaret a Manifesto, televizní a rozhlasové pořady, výstavy, internetové prezentace). Příběhem, manifestem i učebnicí žánru, který vytvořil a nadále rozvíjí, je kniha + DVD Fyzické básnictví. A tam, kde jeho schopnosti končí, navazují fiktivní hrdinové próz Tomatom, Sni, Vida a Idealisti.

V současnosti vystupuje sám, se Syčáky a s obnovenou skupinou Jasná páka, učí fyzické básnictví a pracuje na dalších literárních, hudebních, divadelních a výtvarných projektech.

Archiv událostí 2021/2022
3/9/2021 - 5/9/2021 Bechyně

I. setkání

6/11/2021 Praha

II. setkání

5/2/2022

III. setkání

2/4/2022 Praha

IV. setkání