Ondřej Nosálek

divadlo

 

Vyzývám všechny, kteří mají chuť pracovat na jakémkoli tvaru divadelní tvorby. Které baví pohyb, zpěv a herectví. Které baví humor a pozitivní přístup k životu. Kteří se chtějí zlepšovat a o něco lépe se poznat a porozumět si. Kteří se rádi postaví svým strachům.

Vás všechny vyzývám, abychom si spolu hráli, rozvíjeli své pohybové i herecké prostředky. Obohacovali se navzájem ať už v improvizacích, či v nějakém činoherním, pohybovém nebo loutkovém představení, které budete chtít vytvořit. Mohu vám být nápomocen jako sokolí oko zvenčí, či průvodce jakéhokoli divadelního tvaru. Můžu vám ukázat divadlo Minor, jehož součástí jsem už šestnáct let. Velmi rád s vámi strávím čas. Chci si hrát, bavit se, snít, tancovat, vzájemně se obohacovat a tvořit. Začínám se těšit!

 

Všestranně talentovaného herce Ondřeje Nosálka můžete znát jak z jeho početných divadelních angažmá, tak i z televizních obrazovek.

Své kořeny má v Ostravě, kde také započal svá studia na Janáčově konzervatoři v hudebně dramatickém oboru. Odtud pak přesídlil na JAMU do oboru muzikálového herectví.

Na jevišti byste ho nejčastěji viděli v pražském divadle Minor, které je jeho domovskou scénou. Z posledních let je v souvislosti s Ondřejem potřeba zmínit hry Lipany, Pinokio nebo Zá-to-pek, kde za hlavní roli získal v roce 2020 Cenu Thálie v kategorii loutkové divadlo.

S postavami v jeho podání jste se ale mohli setkat i na jiných scénách: např. v roce 2016 ztvárnil Rosencrantze v Hamletovi na Letních shakespearovských slavnostech nebo v roce 2019 roli Pruďase ve West Side Story v Národním divadle v Ostravě…

Jeho tvář vám ale může být známá i z televize či z filmového plátna. V posledních letech např. ze seriálů Specialisté, Místo zločinu Ostrava, Poldové a nemluvně… Za roli Tonyho ve filmu Slobodanky Radun MY 2 byl v roce 2014 nominován na Cenu české filmové kritiky v kategorii nejlepší mužský herecký výkon a na Českého lva v kategorii mužský herecký výkon v hlavní roli.

Odkazy:

https://www.minor.cz/lide/?type=herci#ondrej-nosalek

https://www.csfd.cz/tvurce/52611-ondrej-nosalek/prehled/

 

Informace k přihláškám do skupiny Ondřeje Nosálka

Do této skupiny se mohou hlásit pedagogové LDO (vedoucí dětských divadelních souborů apod.) se skupinou dětí či studentů, která bude mít možnost pracovat společně po celý školní rok.

K přihlášce přiložte krátké vzkazy členů skupiny/souboru vyjadřující motivaci ke vstupu do programu či očekávání od spolupráce s mentorem. Také prosíme pedagoga o stručné představení skupiny (jednotlivých členů, své směřování, zkušeností skupiny...) doplněné o ukázku (ukázky) práce v délce do 5 min. (nahrávku uložte na YouTube a do přihlášky vložte pouze odkaz). Může jít i o záznam zkoušky, práce v hodině...

Přihlášky přijímáme do 30. 3. 2022.

Archiv událostí 2022/2023
2/9/2022 - 4/9/2022 Praha

I. setkání Akademie MenART

12/11/2022 Praha

II. setkání Akademie MenART

11/2/2023 Praha

III. setkání Akademie MenART

22/4/2023 Veselí nad Moravou

Premiéra divadelní skupiny Akademie MenART