Beata Hlavenková

autorská tvorba, multižánrová skladba

„Těším se na naše setkání, kde budeme společně probírat vaše nápady, písně, skladby, aranže a budeme je formovat a posouvat. Pracujeme v respektujícím kolektivu, v diskusi a debatách. Necháme se inspirovat koncerty, poslechem hudby, názory dalších. Já se budu jen snažit věci korigovat dle svého subjektivního vkusu, na základě svých zkušeností a

nejlepšího vědomí a svědomí. Čím jsem starší, tím silněji si uvědomuji, že ve tvorbě se příliš nedá soutěžit, či srovnávat. Srovnávat se můžeme maximálně se sebou samými v minulosti a poctivě přistupovat k hudbě, která je vytvořena, která je hluboká, bezbřehá a má silný potenciál tvořit život krásnějším. S respektem a pokorou k tomuto velkému fenoménu budeme hledat naši vlastní cestu vyjádření.

Já sama vděčím mnoha mentorům, učitelům, muzikantům, koncertům, rozličným zkušenostem. Proto jsem ráda, že tuto štafetu mohu díky Akademii MenART předávat dál skrze setkání, která jsou velkou inspirací i pro mne samotnou.”

Beata Hlavenková, skladatelka, zpěvačka, pianistka a aranžérka, je jednou z nejvýraznějších muzikantek s nezaměnitelným nadžánrovým autorským rukopisem. Držitelka již dvou cen Anděl vystudovala skladbu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a Master of Music na University of Massachusetts v oboru kompozice, jazzová kompozice a aranžování. Má na kontě šest sólových alb. Je autorkou filmové hudby k filmu Dukla 61, Zátopek či nejnověji Král Šumavy, vše v režii Davida Ondříčka. Za poslední zmíněné byla nominována na cenu Český Lev.

Spolupracovala s řadou tuzemských i zahraničních muzikantů, nejdéle pak s Lenkou Dusilovou, se kterou vytvořila projekty Eternal Seekers a Baromantika. Skládá hudbu pro divadlo a věnuje se také tvorbě pro děti. (Pišlické příběhy, Ó,ó,ó, vajíčko! a další). 

Koncertuje sólově, s Kapelou Snů či nově v duu s performerem na modulární syntetizér HRTL.

www.beatahlavenkova.com

https://www.youtube.com/@beatahlavenkova7791

 

Třída je otevřena pro klavíristy i hráče na jiné nástroje, studenty oboru kompozice, kapelníky, aranžéry, songwritery.

 

Informace k přihláškám do skupiny Beaty Hlavenkové

Věk: 12+ 

Plánovaný maximální počet vybraných účastníků: 6 žáků a jejich pedagogové 

Repertoár pro nahrávku: 2 skladby vlastní či aranže a úpravy jiných skladeb/písní  

Ukázky je třeba nahrát (jako veřejný či neveřejný odkaz) na YouTube – viz. Podmínky přihlášek.

Upozorňujeme, že nesplnění všech podmínek (obecné podmínky + specifické podmínky mentora) může být důvodem k vyřazení přihlášky.

Přihlášky přijímáme do 31. 3. 2024.

 

Program 2024/2025

23. – 25. 8. 2024 Olomouc

5.10. 2024          Praha

23.11. 2024        Praha

25. 1. 2025         Praha

5. 4. 2025           Praha

17. 5. 2025         Praha

Termíny jsou předběžné a mohou se změnit po dohodě s mentorem.