6/3/2025

Ze života absolventů: Matteo Hager a Theodora Kopecká

S radostí oznamujeme, že Matteo Hager a Theodora Kopecká získali podporu v rámci STIPENDIA COMENIUM MUSICUM!

Toto stipendium, které díky velkorysosti paní Aleny Vikové pravidelně udělujeme, podporuje talentované studenty uměleckých oborů ve Velké Británii.

MATTEO HAGER je studentem 3. ročníku na Královské hudební akademii v Londýně, kde se věnuje hře na housle. V srpnu 2024 vystoupil jako sólista s orchestrem v Konzerthaus Berlin během prestižního mezinárodního festivalu Young Europe Classic. Úspěšně se účastní mezinárodních soutěží, například International Music Showcase Competition pořádané New Jersey Sinfonietta, kde získal Grand Prize. Jako laureát této soutěže vystoupil 4. ledna 2025 na koncertě vítězů v sále Laeiszhalle - Elbphilharmonie v Hamburku. Matteo se rovněž věnuje vlastní tvorbě a s potěšením ho přivítáme na zahájení VIII. ročníku akademie MenART v Redutě v Olomouci 23. srpna 2025.

THEODORA KOPECKÁ studuje hru na flétnu na Royal College of Music v Londýně pod vedením profesorky Sue Thomas. Zúčastnila se projektu vedeného Janem Machem, Akademie komorní hudby ve spolupráci s Villa Musica, s koncerty v Německu a Česku.

Gratulujeme oběma talentovaným hudebníkům a přejeme jim mnoho úspěchů v jejich kariéře!

MenArt Impuls

Desetiminutové příběhy s ambicí posunout všechny, kteří se o umění zajímají, s uměním pracují anebo ho studují.

Zjistit víc »

 

Přihlaste se k odběru novinek »