Maxim Velčovský

Ideální je posedlost. Když nejste posedlí, následuje experiment

Maxim Velčovský (1976)

Designér, pedagog

- vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a Ateliér keramiky a porcelánu na VŠUP v Praze

- tentýž ateliér jedenáct let vede

- v roce 2002 založil spolu s Jakubem Berdychem designové studio Qubus

- proslavil se už jako student porcelánovými holínkami, kelímky anebo popelníkem ve tvaru České republiky

- Získal několik cen Czech Grand Design a vystavoval po celém světě, jeho práce je zastoupena i ve sbírce londýnského Victoria And Albert Museum

- od roku 2011 kreativním ředitelem společnosti Lasvit

Kapitoly

0:19 Dokonalý věci neexistujou. Art brut mě fascinuje i inspiruje
2:32 Design je politická věc
2:50 Ze školy jsem vytěžil maximum. Každá generace má své souvislosti
5:00 Od šoku po stres. Studenti si mají vyzkoušet všechno
5:50 Nejvíc jsem se naučil z vlastních chyb i z chyb spolužáků
6:58 Co jsem se naučil v lidušce aplikuju ve vysokém školství
9:18 Poznat talent je těžké, šanci ale mají i gymnazisti

                

Jak rozpoznat talent, jak jej podpořit a rozvinout? Jak studenty smysluplně nasměrovat? Kdy se z žáka stává umělec?

Na otázky týkající se zápalu, posedlosti, motivace, inspirace i zpětné vazby odpovídají výrazné osobnosti české umělecké scény, které v MenARTu v roli mentorů pomáhají talentovaným studentkám a studentům a jejich pedagogům najít jejich vlastní cestu.

Vznikl tak projekt MenART Impuls - desetiminutový příběh s ambicí posunout všechny, kteří se o umění zajímají, s uměním pracují anebo ho studují. Touha je nakažlivá!

 

Sledujte další díly na našem kanále Youtube.

MenArt Impuls

Desetiminutové příběhy s ambicí posunout všechny, kteří se o umění zajímají, s uměním pracují anebo ho studují.

Zjistit víc »

 

Přihlaste se k odběru novinek »