5/6/2024

Showcase 2024 - přihlášky do 15. 6.

V Praze se na podzim chystá Showcase 2024, platforma pro podporu mladých hudebníků.

👉 Podpora mladých interpretů

👉 Odborná porota

👉 Zahraniční experti

 

Přihlášky jsou otevřeny do 15. 6. 2024

Showcase mladých umělců, neboli výkladní skříň, burza či pódium mladých. Příležitost pro začínající adepty hudby - instrumentalisty, zpěváky, soubory a vokální uskupení.  

Na popud exportní kanceláře IDU Soundczech, za partnerství Hamu Praha, Akademie MenART a Pražských komorních sólistů se 18. 10. - 19. 10. 2024 uskuteční přehlídka těch nejtalentovanějších ve svých oborech.  


Prezentace probíhá nahrávkou v délce do 15-ti minut odborné porotě. Klíčovou součástí Showcase jsou setkávání s experty, mentory a přednášky odborníků. Vzdělávací program bude zaměřen zvláště na nezbytnou sebeprezentaci, ale také na oblast autorských práv a vydavatelského trhu či požadavky zastupujících agentur.   


Koncert 5 finalistů vybraných porotou proběhne 19. 10. 2024 v kostele svatých Šimona a Judy, za doprovodu orchestru Pražští komorní sólisté pod vedením Radka Baboráka. Finalisté obdrží profesionální audio nahrávku koncertu.  


Komise sedmi respektovaných umělců, sólistů, komorních hráčů, koncertních mistrů a profesorů vybere finalisty, kteří kromě samotného vystoupení, dostanou rady od partnerů, kterými jsou festivaly, orchestry, nadace a kulturní instituce. Na Showcase jsou zváni v roli expertů významní činitelé kulturního života ze zahraničí.