Máme radost! Stipendijní akademie MenART a Pražská konzervatoř (PK) uzavřely memorandum o dlouhodobé spolupráci, jehož cílem je systematicky propojovat talentované žáky ZUŠ, pedagogy ZUŠ a prostředí profesionální umělecké školy s reálnou praxí a aktuálními poznatky z výuky hudebních předmětů.
Spolupráce přirozeně rozvíjí víceletou práci Akademie MenART v oblasti podpory nadaných a cíle nového vedení PK – Ivo Kahánek, špičkový klavírista a zakládající mentor MenARTu, byl letos jmenován ředitelem Pražské konzervatoře.
„Talentu prospívá, když vidí přehledně vytyčenou cestu od prvních kroků na ZUŠ až po profesionální scénu – a právě takovou cestu chceme společně s MenARTem nabídnout. Naší ambicí je, aby se Pražská konzervatoř stala přirozeným partnerem pro žáky, učitele i rodiče už v okamžiku, kdy se nadání začíná formovat,“ říká Ivo Kahánek, ředitel Pražské konzervatoře.
Na co se můžeme těšit?
- Odborné semináře pro pedagogy a žáky ZUŠ – metodická setkání, konzultace a workshopy zaměřené na konkrétní sdílení přístupů k výuce.
- Propojování talentovaných žáků ZUŠ, kteří směřují na Pražskou konzervatoř. Seznamovací návštěvy, konzultační dny i orientace v systému studia na PK.
- Do výuky programu MenART se naopak budou moci zapojit studenti vyšších ročníků PK s pedagogickým zaměřením; v modelu dobré praxe mentor–student–pedagog budou moci sdílet co-teaching a reflexi.